Cała prawda o obróbce strumieniowo-ściernej

  • 29.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Cała prawda o obróbce strumieniowo-ściernej

Czym jest obróbka strumieniowo-ścierna?

Obróbka strumieniowo-ścierna to jeden z rodzajów obróbki metalu. Do realizacji tego działania wykorzystuje się specjalne narzędzia i sprzężone powietrze. Celem obróbki strumieniowo-ściernej jest oczyszczanie powierzchni metalu oraz jego wykończenia. Ta metoda umożliwia ponadto usuwanie starych powłok, a także zanieczyszczeń, które zgromadziły się na powierzchni metalu. Potocznie obróbkę strumieniowo-ścierną nazywa się piaskowaniem bądź śrutowaniem.

 

W jakim celu stosuje się tę metodę?

Podstawowa zasada to oczyszczanie powierzchni metali. Warto jednak dodać, że dzięki obróbce strumieniowo-ściernej uzyskuje się jednolitą strukturę materiału, czyli de facto dochodzi do usunięcia wszelkich pozostałości i śladów po poprzednich obróbkach mechanicznych. Kolejna funkcja stosowania tej techniki oczyszczania to osiąganie właściwej chropowatości materiału. Jest to niezbędne na przykład przy przygotowywaniu metalu do malowania, pokrycia galwanicznego, klejenia czy realizacji połączeń między metalem a innym materiałem (więcej informacji o obróbce na: https://megabelzyce.pl/pl/uslugi/obrobka-strumieniowo-scierna).

 

Gdzie zamówić oczyszczanie metalu?

Najlepiej złożyć zamówienie w firmie, która specjalizując się w tej dziedzinie, realizuje oczyszczanie metalu metodą strumieniowo-ścierną na najwyższym poziomie. Warto postarać się o dobry research, przed złożenie zamówienia, by być pewnym, że trafi się w ręce profesjonalistów. Firmy, które świadczą usługi z zakresu oczyszczania metali powinny być wyposażone w jak najlepszy sprzęt, który umożliwia wykonywanie kolejnych zadań bardzo precyzyjnie, ale też delikatnie, bez pozostawiania nawet najmniejszych śladów na powierzchni metalu. Dobry efekt końcowy to nie tylko sprzęt, ale i ludzie. Pracownicy takich zakładów powinny być wysoce wykwalifikowani i posiadać duże doświadczenie w tej branży. Z reguły firmy zajmujące się oczyszczaniem metalu, chętnie realizują również zadania z zakresu gięcia, walcowania, laserowego cięcia blach czy spawania stali.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: