Podłogi laminowane - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

  • 29.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Podłogi laminowane - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Podłogi laminowane na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od drewnianych paneli, mają one jednak zupełnie inną budowę. Zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją doskonałą jakość oraz konkurencyjne ceny. Czym dokładnie charakteryzują się panele laminowane i czy warto rozważyć ich montaż?

Z czego wykonane są podłogi laminowane?

Podłogi laminowane składają się z warstwy podkładowej, płyty nośnej najczęściej wykonanej z drewnopodobnego materiału, dzięki któremu podłogi tego typu charakteryzują się dużą trwałością. Podobieństwo do naturalnych desek zawdzięczają one filmom dekoracyjnym, czyli specjalnym nadrukom zawierającym żywicę melaminowaną. Dzięki nim możemy uzyskać ciekawe tekstury oraz kolory i odcienie podłóg. Ostatnia warstwa odpowiada za ochronę paneli przed procesem ścierania. W zależności od modelu paneli jest ona nakładana w różnej grubości. Ciekawostką jest fakt, że w ostatniej warstwie zawarty jest korud, minerał o właściwościach zbliżonych do diamentu.

 

Czy warto inwestować w podłogi laminowane?

Laminowane panele są doskonałą propozycją dla osób, które cenią sobie trwałość produktu oraz doskonałe ceny. Podłogi laminowane są dużo tańsze od paneli z prawdziwego drewna, mogą je natomiast doskonale imitować. Mnogość potencjalnych tekstur to dodatkowa zaleta tego typu podłóg. Ich kolor i odcień mogą zostać doskonale dopasowane do całości wnętrza. Są one niezwykle estetyczne oraz charakteryzują się doskonałą trwałością.

 

Podłogi laminowane dostępne są obecnie w sześciu skalach ścieralności: AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Do pomieszczeń często używanych takich jak salon czy hall poleca się wybierać panele o grubości od AC4. Zapewnią one nie tylko estetyczny wygląd, ale także doskonałą wytrzymałość parkietu, który pomimo intensywnego używania może przetrwać w naszym domu wiele lat.

 

Czy więc warto inwestować w podłogi laminowane? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Z pewnością są one jednak ciekawą propozycją i doskonałą alternatywą dla tradycyjnego drewna.

 

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: