Kominki elektryczne i ich wiszące modele - dlaczego warto je wybrać?

  • 31.12.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kominki elektryczne i ich wiszące modele - dlaczego warto je wybrać?
W polskich domach kominki elektryczne występują prawie tak samo często jak tradycyjne. Związane jest to z jednej strony z trendem zwiększania bezpieczeństwa, z drugiej nie bez znaczenia pozostaje wygoda użytkowania takiego kominka. Jednym z najbardziej popularnych modeli są kominki elektryczne wiszące, które potrafią przybierać tak niesamowite i zaskakujące kształty, że zapierają dech w piersiach każdemu obserwatorowi.

Zjawiskowe piękno designu

I nie ma w tym absolutnie żadnej przesady, bo wystarczy przejrzeć nawet kilka wybranych modeli z kolekcji https://sklep.komo.pl/kominki-elektryczne-zawieszane aby przekonać się, że występują w naprawdę zaskakujących aranżacjach. Mogą wyglądać jak zwyczajne półki z wbudowanym urządzeniem grzewczym, ale również tworzyć wizualne arcydzieła przypominające wulkany z lawą albo ułożone w stos palące się drewno. Oczywiście taki efekt w dużej mierze zależy od wykonania projektu graficznego kominka oraz zastosowanej technologi oświetlenia LED, ale nawet najbardziej klasyczne modele kominków wiszących biją na głowę wszystkie inne.

 

Kominki z półkami

Specjalnym typem wiszącego kominka elektrycznego są modele wykorzystujące w swoim designie inne meble. W przypadku opcji zabudowanych mogą to być szafy, komody i stoliki, natomiast kominki elektryczne wiszące wykorzystują najczęściej półki, tworząc z nimi jedną kompozycję aranżacyjną. Takie rozwiązania są nieco droższe od samych kominków, ale bez wątpienia jest to wydatek wart każdej ceny. Taki model zawieszony na ścianie z pewnością przyciągnie uwagę swoim niebanalnym wyglądem i fantastycznie wykonanym projektem.

 

Niskie koszty utrzymania

Ogrzewanie elektryczne za pomocą kominka nie należy do najniższych - tańsze jest palenie węglem - ale koszty są porównywalne z ogrzewaniem gazowym lub olejowym. Eksploatacja takiego urządzenia jest jednak znacznie bardziej bezpieczna, a uzyskiwana energia grzewcza wydajniejsza. Dodatkowo dzięki zastosowanym diodom LED oraz wbudowanym głośnikom można stworzyć efekty świetlne, wizualne i dźwiękowe, które do złudzenia będą przypominały rzeczywiste odgłosy panujące podczas palenia ogniska.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: