Jak wybrać kasę fiskalną do firmy?

  • 26.03.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać kasę fiskalną do firmy?
Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej jest dzisiaj zadaniem każdego przedsiębiorcy, który rozpoczyna działalność gospodarczą oparta na handlu różnymi produktami. Posiadanie kasy fiskalnej jest wymagane przez polskie prawi, a ponieważ na rynku dostępny jest cały wachlarz różnorodnych kas, to warto im się przyjrzeć bliżej.

Jakie kasy fiskalne wziąć pod uwagę i o co pytać przy zakupach?

Przed zakupem urządzenia do rejestrowania obrotu w sprzedaży detalicznej, czyli właśnie kasy fiskalnej należy powinno się wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze współczesne kasy fiskalne można podzielić na 3 główne rodzaje: kasy małe - zupełnie podstawowe, wybierane najczęściej przez małe sklepy stacjonarne, kasy średnie - chętnie kupowane przez przedsiębiorstwa zatrudniające kilka osób i mające większe wymagania co do ich funkcjonalności oraz kasy fiskalne systemowe będące kompleksowym rozwiązaniem umożliwiających korzystanie z nich zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie. Szeroki wybór kas można znaleźć w firmach, które specjalizują się w ich dostarczaniu na rynek np. http://www.mezametlublin.pl/oferta/kasy-fiskalne

Wybierając kasę warto zapytać sprzedawcę czy np. można z niej korzystać mobilnie, jaki jest czas pracy urządzenia na baterii (to ważne, gdy w firmie zabraknie chwilowo prądu) oraz czy kasa przekazuje wszystkie transakcje na bieżąco do systemów podatkowych i oprogramowania firmowego.

Pomoc przy wyborze kasy fiskalnej

Firmy sprzedające kasy fiskalne, np. wspomniany wyżej Mezamet oferują klientom pełne doradztwo techniczne w zakresie ich wyboru, podłączenia i obsługi. Dodatkowo takie wsparcie ułatwi przedsiębiorcy szybkie podjęcie decyzji bez wgłębiania się w kilkaset stron instrukcji dołączonej do każdej oglądanej kasy. Sprzedawcy mają w tym zakresie o wiele większą wiedzę i na wszystkie nurtujące pytania czy wątpliwości potrafią udzielić szybkiej odpowiedzi.

Na koniec dopytajmy jeszcze czy firma, w której kupujemy kasy fiskalne obejmuje je również opieką gwarancyjną i pogwarancyjną: może to mieć szczególnie duże znaczenie wtedy, gdy przypadkowo coś wciśniemy nie tak i zablokujemy sobie używanie urządzenia.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: