Rodzaje rusztowań - jakie wybrać na budowę?

  • 27.03.2020, 19:00
  • Grupa Tipmedia
Rodzaje rusztowań - jakie wybrać na budowę?
Prace budowlane bądź remontowe to często prace wykonywane na wysokościach. Do realizacji takich prac potrzeby jest odpowiedni sprzęt. W tym przypadku konieczne będą rusztowania. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne odmiany oraz rodzaje rusztowań. Warto zatem widzieć jakie modele rusztowań są dostępne oraz czym się od siebie różnią.

Rusztowania na budowę

Rusztowanie to urządzenie, które umożliwia prace budowlane bądź remontowe na wysokościach. Co ważne, rusztowania to konstrukcje bardzo stabilne. Oznacza to, że praca na rusztowaniach jest pracą bezpieczną. Ważne jest jednak, aby rusztowania było odpowiednio zabezpieczone, a pracownicy przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są różne rodzaje rusztowań. Najpopularniejsze to rusztowania elewacyjne, samonośne oraz przejezdne. Realizując remont własnego domu nie ma konieczności zakupu rusztowania. Można je bowiem wynająć Jest wiele firm oferujących wynajem rusztowań, choćby https://promen.com.pl/

 

Rusztowania elewacyjne

To najczęściej stosowany rodzaj rusztowań. Rusztowania elewacyjne rozstawiane są zawsze przy fasadzie budynku. Dodatkowo są kotwione do niego. Dzięki temu utrzymana jest stabilność całej konstrukcji. Ten typ rusztowań najczęściej wykorzystywany jest przy pracach budowlanych, termomodernizacji budynków oraz przy tynkowaniu.

 

Rusztowania samonośne

Jest to rodzaj rusztowania, które może być zastosowane niezależnie od typu budynku, przy którym realizowane są prace. Najczęściej wykorzystywane są przy takich pracach jak modernizacja i naprawy budynków, jednak nie tylko. W związku z tym, iż są to konstrukcje samonośne to często wykorzystywane są także przy remontach wiaduktów oraz przęseł mostów.

 

Rusztowania przejezdne

Jak sama nazwa wskazuje, rusztowania przejezdne to konstrukcje, które mogą być przesuwane w różne miejsce. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Najczęściej stosowane są przy realizacji pracy krótkoterminowych. Przykładem mogą być tu takie prace jak malowanie, naprawa fasady czy instalacja różnego rodzaju urządzeń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: