Jak zadbać o czyste powietrze w pokoju dziecka? Recenzja Winix Zero

  • 10.06.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zadbać o czyste powietrze w pokoju dziecka? Recenzja Winix Zero
Powietrze wolne od zanieczyszczeń to podstawa do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wszyscy jesteśmy narażeni na szkodliwe czynniki spowodowane wdychaniem zanieczyszczonego powietrza. U dzieci ryzyko jest jeszcze większe z powodu rozwijającego się dopiero układu odpornościowego oraz bardzo małych ciał w stosunku do osoby dorosłej.

Dbanie o czystość w domu nie gwarantuje “świeżego powietrza”. Mycie podłogi, zamiatanie, wycieranie kurzu nie sprawi, że zanieczyszczenia całkowicie znikną, gdyż nawet po sprzątaniu unoszą się one w powietrzu i następnie trafiają do naszego układu oddechowego. Jeszcze bardziej szkodliwy jest smog, w którym występują groźne dla zdrowia pyły PM2.5 i PM10.

 

Dbając o zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój powinniśmy zadbać o czyste powietrze w domu. Skuteczne oczyszczanie zapewni nam oczyszczacz powietrza. Idealną propozycją jest Winix Zero.

 

Specjalnie dla Ciebie sprawdziliśmy to urządzenie i przygotowaliśmy jego szczegółowy opis.

Zadbaj o czyste powietrze w pokoju Twojego dziecka!

Winix Zero

Winix Zero to oczyszczacz z funkcją jonizacji powietrza, który sprawdzi się do pomieszczeń o powierzchni do 52m². Urządzenie jest ciche - na najmniejszych obrotach poziom głośności pracy wynosi tylko 28 dB, więc o ile oczyszczacz nie stoi bezpośrednio obok łóżka, nie zaburza komfortu snu. Skuteczne oczyszczanie zapewnia filtr HEPA H13, którego efektywne działanie zostało potwierdzone certyfikatem ECARF, a duża wydajność atestem AHAM.

Skuteczne oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz Winix Zero filtruje powietrze aż na trzech poziomach, a jego skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń to aż 99,97%.

  • filtr wstępny - wyłapuje wszystkie większe zanieczyszczenia takie jak: pyłki kurzu, włosy, sierść, okruchy i tym samym przedłuża żywotność pozostałych filtrów odciążając ich pracę.

  • filtr węglowy - służy neutralizacji brzydkich zapachów takich jak np. dym papierosowy oraz pochłania groźne zanieczyszczenia gazowe.

  • filtr HEPA H13 - jest “sercem” oczyszczacza. Oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, pyłków, alergenów oraz szkodliwych składników smogu ( pył zawieszony PM2.5 i PM10).

 

Jonizacja powietrza

Oprócz funkcji oczyszczania powietrza przydatna jest również funkcja jonizacji. Model został wyposażony w generator jonów PlasmaWave. Jest to technologia, która pozbywa się z otoczenia wirusów, bakterii i pleśni. Produkowane jony wpływają na polepszenie ogólnego samopoczucia. Za pomocą jonizatora usuwane są także pyłki i alergeny, które są wrogiem każdego alergika. Więcej o korzyściach jonizacji znajdziesz na naszym blogu: https://goodair.pl/blog/oczyszczacz-powietrza-z-jonizatorem

Tryby pracy oczyszczacza

Winix Zero posiada aż 6 trybów pracy, dzięki którym optymalnie możemy dostosować pracę oczyszczacza. W trybie manualnym możemy ustawić ręcznie prędkość na poziomie low, medium, high oraz turbo. Piąty tryb działa w sposób automatyczny i dostosowuje odpowiednią prędkość pracy do aktualnie występujących warunków. Ostatnim jest tryb SLEEP, który wycisza pracę urządzenia do 28 dB i wygasza podświetlone informacje na wyświetlaczu, sprawiając przy tym, że komfort snu pozostaje nienaruszony. To duży atut jeśli urządzenie ma być przeznaczone do pokoju dziecięcego. Winix Zero został także wyposażony w dwa czujniki. Pierwszym z nich jest czujnik jakości badający stan powietrza w pomieszczeniu. Natomiast czujnik światła reguluje jasność wyświetlacza na panelu. Programator czasowy umożliwia ustawienie urządzenia tak, aby automatycznie włączyło się po 1, 4 lub 8 godzinach.

Przemyślany design

Oczyszczacz Winix Zero za swój przemyślany design został wyróżniony nagrodą Red dot Design oraz Pin Up. Wysoka wydajność (390 m³/h), a przy tym niewielki rozmiar i waga są atutem tego urządzenia. Oczyszczacz z łatwością możemy przenosić pomiędzy pomieszczeniami.

Podsumowanie - Winix Zero

Jeśli szukasz oczyszczacza do pokoju dziecka musisz zwrócić szczególną uwagę na skuteczne działanie filtrów oraz poziom głośności urządzenia. Winix Zero został wyposażony w filtr HEPA H13, którego skuteczność usuwania zanieczyszczeń wynosi 99,97%. Poziom głośności w trybie SLEEP wynosi jedynie 28 dB, więc jeżeli oczyszczacz nie zostanie postawiony bezpośrednio przy łóżku to komfort snu pozostanie nienaruszony. Winix Zero to idealny wybór, dzięki któremu zagwarantujesz swojemu dziecku optymalne warunki do prawidłowego rozwoju.

 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem GoodAIR.pl.

 

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: