Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać na ciało?

Redakcja

17 stycznia, 2024

Od tysięcy lat kobiety stosują kosmetyki, aby się upiększyć i ozdobić. W ostatnich dziesięcioleciach branża kosmetyczna coraz częściej oferuje kobietom w różnym wieku i z różnych środowisk rozmaite zabiegi kosmetyczne, od operacji powiek po lifting pośladków. Jednak o zabiegach kosmetycznych na ciele rzadko mówi się przed umówieniem się na wizytę. Od liftingu pośladków po lifting twarzy i wszystko pomiędzy nimi – istnieje szeroka gama zabiegów, które można przeprowadzić na twarzy lub innych częściach ciała.

Jakie są zabiegi kosmetyczne na ciało?

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na ciało to makijaż twarzy i ciała, chirurgia plastyczna i botoks. Wszystkie te zabiegi są ukierunkowane na poprawę wyglądu w przypadku określonych objawów lub problemów. Na przykład rhinoplastyka jest stosowana do leczenia mostka nosa, który znajduje się w niewłaściwym miejscu, a botoks jest używany do zmniejszenia linii zmarszczek, które czasami powstają wokół oczu.

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Chirurgia plastyczna twarzy to zastosowanie chirurgii kosmetycznej w celu zmiany wyglądu twarzy. Istnieją dwa główne rodzaje zabiegów chirurgii plastycznej twarzy: plastyka kości twarzy i korekta twarzy. Spośród wszystkich zabiegów kosmetycznych najczęściej wykonywana jest plastyka kości twarzy, ponieważ ma ona na celu poprawę ogólnego kształtu twarzy. Jest ona często określana mianem „chirurgii odtwórczej twarzy”.

Lifting twarzy

Lifting twarzy, zwany też liftingiem lub konturowaniem, to zabieg kosmetyczny, który koryguje nadmierne lub zbyt małe pokrycie skóry twarzy i ciała. Celem jest usunięcie nadmiaru tłuszczu i zwiększenie porowatości (luźności) skóry. Pomaga to uzyskać bardziej młodzieńczo wyglądającą strukturę skóry, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad wyglądem. Procedura ta jest czasem nazywana liftingiem twarzy lub ciała i często łączy się ją z zabiegiem napinania skóry zwanym peelingiem.

Operacja powiek

Oczy są oknami duszy, dlatego ważne jest, aby nie dopuścić do ich nadmiernego zaciemnienia i opuchnięcia. Chirurgia powiek ma często na celu poprawę wyglądu cieni pod oczami, a także górnej powieki. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry i tkanki z górnej powieki, a dolna powieka zyskuje bardziej młodzieńczy wygląd. Zabieg ten jest czasami łączony z procedurą napinania skóry zwaną peelingiem.

Remodeling twarzy

Jednym z najstarszych i najbardziej popularnych rodzajów chirurgii kosmetycznej jest remodeling twarzy, nazywany także zmianą kształtu twarzy. W ramach tej procedury chirurdzy selektywnie usuwają tłuszcz i tkankę, pozostawiając resztę twarzy w stanie nienaruszonym. Procedura ta jest często stosowana w celu stworzenia symetrycznej twarzy, która jest bardziej atrakcyjna dla oczu. Często jest on łączony z zabiegiem napinania skóry zwanym peelingiem, aby poprawić ogólny wygląd zmęczonej skóry.

Podniesienie kości policzkowych

Podniesienie kości policzkowych jest zabiegiem rekonstrukcyjnym, mającym na celu skorygowanie skutków wypadku lub wrodzonej deformacji, w wyniku której kość policzkowa znalazła się w niewłaściwym miejscu. Zabieg ten jest zwykle wykonywany u pacjentów, u których wykonano plastykę kości twarzy, ale może być również przeprowadzony u innych pacjentów. Podczas zabiegu chirurdzy usuwają nadmiar skóry i tkanki z górnej i dolnej części policzków, dzięki czemu podbródek zyskuje bardziej młodzieńczy wygląd.

Polecane: